Fem Manchester City ledere følger Pep Guardiola ut portene på Etihad

0
8
Enzo Maresca og Pep Guardiola kjenner hverandre godt

Ganske normal at nye managere ønsker sitt egen team på plass, men litt overraskende likevel i og med at et kriterium for å velge Enzo Maresca som Pep Guardiola sin etterfølger var kontinuitet. – et forståelig kriterium gitt all suksessen som de himmelblå har hatt under Pep.

Manchester City bekrefter – fem ledere forlater klubben

Manchester City bekreftet nylig at Josep Guardiola forlater klubben i sommer – etter flere svært suksessrike år med mange titler. Han skal erstattes av Enzo Maresca, som tidligere har vært assistenttrener i storklubben.

Så mye for kontinuitet!

Les: Først drar Pep Guardiola, så Erling Haaland.. eller?

Nå kunngjør City ytterligere fem avskjed. Trenerne Pep Lijnders, Kolo Touré, Lorenzo Buenaventura, Manel Estiarte og Xabi Mancisidor forlater alle klubben.

«Alle i City vil takke de fem medarbeiderne for deres harde arbeid og engasjement, og vi ønsker dem lykke til i fremtiden», skriver klubben.

Lijnders og Touré var assistenttrenere, mens Mancisidor var kondisjonstrener. Buenaventura hadde også en rolle som kondisjonstrener, og Estiarte hadde en støttende rolle i staben.

Les på Popidol: «The Devil Wears Prada 2» dominerer verdens kinosaler

No posts to display