Manchester United: Hvem blir og hvem forsvinner etter Europaliga-fiaskoen?

0
206

Manchester United nådde bunnivå i Europaliga-finalen onsdag da Rúben Amorims lag tapte 1-0 for Tottenham Hotspur.

Med sommerens overgangsvindu rett rundt hjørnet, har de med makt på Old Trafford lært mye om spillerstallen de siste månedene. Mange fans vil sikkert ønske å se hele laget byttet ut, men det er ikke realistisk. Så hvem bør bli, og hvem bør forsvinne fra Old Trafford?

Les: Postecoglou la en helt annen plan enn Amorim

Spillere United bør selge
Uniteds økonomiske situasjon må tas i betraktning når de vurderer hvem som skal gå. Penger trengs for å bygge opp laget på nytt, og med Premier Leagues Profit and Sustainability Rules (PSR) som setter press på økonomien, betyr det at stjerner må selges.

Bruno Fernandes har tilbudt seg å dra hvis klubben ønsker det. Selv om portugiseren har båret United de siste årene, fyller han 31 i september og er sannsynligvis i sine siste år med høy markedsverdi. United bør ta imot tilbud fra Saudi Pro League hvis de kommer.

Ja, United vil ikke få en nr. 10 på samme nivå, men de kan potensielt hente to nye startspillere som styrker laget samlet.

En annen kontroversiell spiller i denne kategorien er Alejandro Garnacho. Dessverre for argentineren har han blitt en negativ påvirkning i garderoben på grunn av oppførselen til broren og agenten hans på sosiale medier. For lagets stabilitet er dette ikke sunt, samtidig som han også er en «ren profitt»-spiller siden han kommer fra akademiet.

Den tredje spilleren som vil skape debatt er Kobbie Mainoo. Han er en av de få i United som fremdeles kan gi en stor overgangssum, og markedsverdien hans vil bare synke jo lenger Amorim blir.

Mainoo passer ikke godt inn i Amorims system, så dessverre er det på tide å la ham gå. Disse desperate tidene krever brutale beslutninger.

Les: Ruben Amorim tilbyr noe Jose Mourinho aldri ville gjort

Sportbible har rundt til eksperter for å sette sammen en Ut/Bli liste:

Ut:
Altay Bayindir
Victor Lindelof
Jonny Evans
Luke Shaw
Casemiro
Kobbie Mainoo
Christian Eriksen
Bruno Fernandes
Alejandro Garnacho
Rasmus Højlund
Joshua Zirkzee
Tyrell Malacia*
Marcus Rashford*
Antony*
Jadon Sancho*
(*utlånt)

Spillere United bør beholde
Et navn på listen over de som bør bli som sikkert vil overraske mange, er keeper André Onana. Han har gjort noen høyt profilerede feil denne sesongen og har ikke gjort seg selv noen tjenester med uttalelser i media.

Onanas underliggende statistikker er imidlertid ganske solide. Det er ingen tvil om at United på sikt bør se etter en ny keeper, men med alle endringene som trengs denne sommeren, er det trolig best å beholde den tidligere Inter Milan-keeperen for nå.

Bli:
André Onana
Tom Heaton
Leny Yoro
Matthijs de Ligt
Lisandro Martínez
Harry Maguire
Ayden Heaven
Patrick Dorgu
Harry Amass
Diogo Dalot
Noussair Mazraoui
Manuel Ugarte
Toby Collyer
Mason Mount
Amad Diallo
Chido Obi

No posts to display