Leeds klar for svært spennende signering hos Manchester City

0
36
Daniel Farke viser hvilken vei det skal gå. (foto: Leeds)

Leeds startet sesongen som nedrykkskandidat, men klubbledelsen ga Daniel Farke fortsatt tillitt. Dette ga resultater. Den tyske treneren viste han kan mer enn å lede en klubb til opprykk til Premier League, 2025/26-sesongen ble avsluttet med en langspurt, som både ga klubben en «betryggende» 8 poeng avstand til nedrykk og semifinale i FA-Cupen. Nå står en svært interessant signering på trappene.

James Trafford jobbet seg opp fra akademiet til Pep Guardiolas førstelag. Etter flere utleieopphold, signerte den unge keeperen med Burnley i 2023. Her viste Trafford hvorfor City hadde ønsket å satse på ham, som PFA Championship Player of the Year (2024/25). Forrige sommer ble den engelske keeperen hentet tilbake til City, men her fikk han seg en overraskelse – som nå sender ham ut av klubben igjen. Dette skal Leeds utnytte.

LES: Aston Villa trapper opp jakten på «utrolig» midtbanegeneral

For etter noen Premier League-kamper som førstekeeper i 2025/26-sesongen, signerte City verdens beste keeper, Donnarumma. Dette betød benken for Trafford. Det ble likevel spill i ligacupen og FA Cupen som begge ga titler, men for en ambisiøs keeper som ønsker å stå på streken for De Tre Løvene, er nok en sesong på benken i ligaen uaktuelt.

Les på Sporten: Manchester United vil femte sommer signering skal være en av Englands beste i VM

Ifølge The Athletic er Trafford og Leeds nå i tett dialog om overgang. Leeds ser etter en erstatter for Karl Darlow, som forlot klubben tidligere i sommer til fordel for Manchester United.

Klubben hentet inn den brasilianske keeperen Lucas Perri i fjor sommer, men han mistet plassen sin som førstevalg i løpet av sesongen til Karl Darlow. Derfor ser Leeds etter et nytt førstevalg mellom stengene, og her skal de ha pekt ut James Trafford.

Les på F7: Roma vil heller ha Andreas Schjelderup enn Mason Greenwood

City-keeperen spilte 17 kamper forrige sesong på tvers av alle konkurranser, for Leeds en fremadstormende keeper, potensiell til å ta plassen som Englands førstekeeper i fremtiden.

Leeds må ut med rundt 35 millioner pund, men dette er en keeper giganten City for ett år siden definerte som skikket til førstekeeperjobben. Vi kaller det et varp for gjengen fra Elland Road.

No posts to display