Rekord-signering forlater Premier League

0
625
Moyes tar over ansvaret for den tidligere Leeds-stjerna.

Londonklubben tar et tap på hele 25 millioner pund!

Sébastien Haller har fullført overgangen til Ajax fra West Ham, som har akseptert et bud på 20 millioner pund for spissen som kostet dem hele 45 millioner og gjorde han klubbens dyreste spiller i 2019.

Pengene fra 26-åringens salg vil bli brukt til å styrke stallen til David Moyes. Manageren vil ha en ny spiss, med Bournemouths Joshua King øverst på blokka.

Les mer: King er en ønsket mann i Premier League

Haller klarte ikke å innfri forventningene hos West Ham, som kjøpte ham fra Eintracht Frankfurt. Han scoret 10 mål i 48 Premier League-opptredener og har ønsket en overgang til Nederland, der han hadde en vellykket periode med Utrecht fra 2015-2017.

Dette gjør spilleren fra Elfenbenkysten til dyreste spiller gjennom tidene i Eredivisie.

Les mer om rekordovergangen her!

West Ham-spissen rakk å score et av sesongens aller vakreste mål før han forlot London. Se det fra alle mulige vinkler under.

No posts to display