Adidas bekrefter at Manchester United er verdens største klubb

0
415
Har blitt noen kjedelige tap i preseason, men inntektene fortsetter å strømme inn. (foto: united, twitter)

Da Adidas tok over draktavtalen med Manchester United fra Nike i 2015, var klubben allerede på sin andre manager etter at Ferguson takket for seg to år tidligere. Med jernansiktet Louis Van Gaal på plass, skulle verdens største klubb reise seg og vise de klarte seg uten Sir Alex.

Åtte år med en salig berg-og-dalbanetur fulgte, de siste årene med den krevende Greenwood-saken og Ronaldos offentlige nedrakking av klubben i TV-intervjuet, som presset frem exit halvveis i sesongen. Adidas er fortsatt med – og går nå inn i et langsiktig «ekteskap».

LES: Deila henter inn tidligere toppscorer i Eliteserien

Ifølge BBC Sport signerer Adidas Premier League-historiens største drakt-avtale, som vil gi Manchester United inntekter på rundt 900 millioner pund (rundt 12 milliarder kroner).

-Forholdet mellom Manchester United og Adidas er et av de mest ikoniske i sportens verden. Det bygger på en felles forståelse for stil, flair og store prestasjoner, sier Man United-direktør Richard Arnold til klubbens hjemmeside.

LES OGSÅ: Mathys Tel seiler opp til å bli en viktig brikke i Harry Kane-avtalen

Vi gratulerer!

No posts to display