The Athletic-journalist David Ornstein skrev det så dekkende tidligere i uken: Jørgen Strand Larsen-overgang – the one to watch. Med andre ord, her er det høy aktivitet hos flere Premier League-klubber, der bud var kommet, blitt avslått, nytt bud på plass, så ny klubb som akter å starte februar med den norske landslagsspissen i troppen.
Tidligere i måneden har det stått mellom West Ham og Leeds. Forrige sesong var Strand Larsen brennhet i Premier League med 14 ligamål, denne sesongen har han sammen med Wolverhampton ikke fått det til å løsne. Dette skremmer ikke Premier League-klubb, som er villig til å bla opp ville 50millioner pund for den tidligere Sarpsborg 08-spilleren.
LES: Xavi Hernández, kandidat til å lede Tottenhams
Denne uken har engelsk media meldt Leeds har sendt inn et bud på 25-åringen til Wollverhampton som ble avslått. Så fulgt opp av nytt bud som nærmet seg Wolves-kravet på 40 millioner pund. The Athletic meldte det var stor optimisme hos Leeds for at dette kunne gå igjennom. Så meldte Crystal Palace seg på og giret opp noen timer senere. Londonklubben var meldt «all in» for å kuppe Leeds-signeringen.
Les på Sporten: Selv Mourinho måtte innrømme han tok feil om Andreas Schelderup
Torsdag melder The Athletic igjen om utviklingen på forhandlingsrommene. Ifølge mediet, som pleier å ha orden på fakta, leder Crystal Palace nå racet om Strand Larsen-signeringen og skal ha muntlig avtale på plass, som ser ut til å ende på 45 millioner pund, pluss 5 millioner pund i add-ons.. Dette er en pris Leeds ikke kan bære.
Les på F7: Thierry Henry kårer Bodø/Glimt til den modigste klubben i Europa!






