Bekreftet: Reading ansetter Veljko Paunovic en uke før sesongstart

0
554
Rett mann.

Reading endte godt nede på Championship-tabellen på 14. plass forrige sesong. Da skilte det 37 poeng til Leeds på topp. Nå hentes en tidligere Atletico Madrid-spiller én uke før første kamp.

På lørdag skal Reading opp mot Colchester i EFL Cup, uken etter venter Championship-kamp mot Derby. Nå er det bekreftet at en tidligere MLS-manager erstatter Mark Bowen.

Les: Liverpools unge midtstopper Ovie Ejaria bytter permanent til Reading

-Ansettelsen kommer etter en lang og grundig prosess. Etter møtene våre med ham, mente vi at Veljko var en fantastisk kandidat som imponerte oss med det samme. Jeg er sikker på at han er den riktige mannen for Reading, sier klubbens eier Dai Yongge til Readings hjemmeside

Paunovic startet trenerkarrieren med det serbiske ungdomslandslaget, før han ble hentet til MLS og Chicago Fire for fire år. I storbyen vil serberen huskes som manageren som ledet klubben i 2017 til først playoffs på fem år.

Les på Sporten: Tidligere PSG-spiller: Paris Saint-Germain planlegger tidenes dream team

No posts to display