Everton klar med årets andre signering

0
402
Benitez har en stor jobb foran seg (foto: everton, twitter)

Nathan Patterson har i dag medisinsk test hos Everton før han fullfører en overgang verdt opptil £16 millioner fra Rangers.

De skotske Premier League-mesterne har avvist to tilbud for 20-åringen i sommer – og insisterte på at budene var for lave for forsvarsspilleren som debuterte for Rangers i januar 2020.

TILBAKE ETTER TO ÅR: «Han var fenomenal»

Everton har imidlertid nå gjort et tredje fremstøt for å få Patterson tidlig i dette overgangsvinduet. Rangers mottar rundt 12 millioner pund med ytterligere tillegg verdt 4 millioner pund, som er klubbrekord.

SISTE: Liverpool vil oppgradere midtbanen med sjokkovergang

Everton startet allerede 1. januar med å signere den ukrainske forsvarsspilleren Vitaly Mykolenko (22) fra Dynamo Kiev. Benitez er kjent for å slippe inn få mål med sine tidligere lag og ønsker nå å styrke Liverpool-klubbens forsvar betraktelig.

No posts to display