Evighetsmaskinen Ashley Young klar for Everton

0
340
Still Young. (foto: everton, twitter)

Alder er bare et tall for Ashley Young. Da den engelske fotballegenden hadde sanket Serie A-tittelen med Inter Milan 2020/21-sesongen og returnerte til Aston Villa, tenkte vi det ble siste runde med Young. Vi tok grundig feil.

For da 38-åringen var ferdig med sin andre tjeneste hos Aston Villa i sommer, gikk han direkte inn i samtaler med andre Premier League-klubber. Sean Dyche ga Everton-ledelsen oppdraget med å hente den tidligere Manchester United-stjerna til Goodison Park, nå er oppdraget utført.

LES: Jordan Henderson lar seg friste av Steven Gerrard

På torsdag satt signaturen på ettårskontrakten, Young gir Dyche mye av fortjenesten for at han valgte Goodison Park.

-Manageren var viktig for at jeg skrev under. Jeg kjenner ham og vet hvordan hans passion er, hans vilje til å jobbe hardt, hans sult er uten sidestykke, sier Young til klubbens hjemmeside.

LES OGSÅ: Nottingham Forest legger inn bud på midtbanespiller linket til tre giganter

No posts to display