…Når den tid kommer
Manager Daniel Farke har virkelig fått farten på Leeds denne sesongen, men vil ikke snakket om verken Premier League gull eller kvalifisering til Champions League. – Enig, ting endres fort i fotballen, men slik det ser ut nå seler de inn en topplassering.
Før de på søndag åpner portene på Elland Road og tar imot Crystal Palace med en Jørgen Strand Larsen som endelig har funnet tilbake til toppformen er de «kvalifisert» til Champions League med åtte poeng på fire kamper.
Ingen tilfeldighet at Kieran McKenna sitter i direktørboksen på Old Trafford
Leeds United vil ikke skynde seg med å bestemme seg for om de utløser kjøpsopsjonen på lånespissen Jean-Matteo Bahoya, får Football Insider opplyst.
The Whites hentet spissen fra Eintracht Frankfurt på deadlineday, og har opsjon på å gjøre overgangen permanent for en startsum på 19,7 millioner pund.
Daniel Farke og co. er imidlertid innstilt på å vente og se hvordan 21-åringen passer inn på Elland Road før de legger noen langsiktige planer for ham.
Likevel sier kilder at Leeds vil være «mer enn fornøyd» med å signere Bahoya permanent dersom han bidrar sterkt denne sesongen.
Den unge spilleren var ønsket av en hel rekke Premier League-klubber i sommer, men det var til slutt Leeds som vant kampen om signaturen hans.
Bahoya noterte seg for tre mål og fire målgivende i Bundesliga forrige sesong, men har ennå ikke spilt for sin nye klubb siden overgangen.
Leeds bekymret seg ikke for Bahoya-summen
Leeds handlet raskt for å hente Bahoya som erstatter for Willy Gnonto i sluttfasen av vinduet, og de har store forhåpninger til ham denne sesongen.
Den franske juvelen har vakt oppsikt i Tyskland de siste årene, og The Whites tror spillestilen hans vil oversettes godt til Premier League.
Besøk Leeds Uniteds overgangsside
Nylige rapporter har antydet at Leeds ikke er helt fornøyd med muligheten for 4,3 millioner pund i tilleggsbeløp som en del av en permanent avtale.
Det er imidlertid forstått at summen i virkeligheten bekymrer klubben fra West Yorkshire lite.
Dersom Bahoya presterer godt for dem gjennom sesongen, har de all intensjon om å utløse opsjonen og gjøre ham permanent – uavhengig av den endelige verdsettelsen.
Farkes lag har trengt støtte i breddeområdene i flere måneder, og har nå sikret seg et spennende ungt angrepstalent.
Willy Gnonto kan fortsatt gjøre Leeds-comeback
Football Insider avslørte i forrige helg at Gnonto fortsatt kan tvinge seg tilbake inn i Farkes planer neste sommer.
Italieneren ble nylig lånt ut til Serie A-klubben Fiorentina for en sesong, og de har også opsjon på å kjøpe ham for 18 millioner pund.
Kilder sier imidlertid at dersom vingen ikke gjør nok til å overbevise Fiorentina om å kjøpe ham, kan Farke være villig til å gi ham en ny sjanse på Elland Road neste sommer.
Gnonto hadde falt til utkanten av troppen i Leeds, men døren er ennå ikke helt lukket for ham på lang sikt.
Eddie Howe rykker opp som toppkandidat til å redde Tottenham






