Lewis Hall har landet på St. James’ Park

0
269
Hall vet det er viktig å se tøff ut når du skifter klubb. (foto: newcastle, twitter)

Eddie Howe har vist han er en jordnær manager som vet hva det vil si å bygge opp en tropp som ikke lar seg hemme av å være «potensielt verdens rikeste klubb». På St. James’ Park finner du ingen Neymar eller Mbappe. En Chelsea-spiller har skjønt mulighetene ligger hos managere som Howe.

Hos Chelsea har mulighetene for Lewis Hall vært begrenset. 18-åringen er mer enn klar for Premier League-spill og leies ut til Eddie Howe og Newcastle for sesongen.

LES: Nottingham Forest signerer argentinsk verdensmester

Hall har 12 seniorkamper for Chelsea, hos Howe vil han helt klart få en rolle som gir spilletid.

-Jeg vil gjerne takke alle involverte for deres utrettelige arbeid med å hente de spillerne vi har hentet. Jeg er meget glad for å ønske Lewis velkommen til Newcastle, sier Howe til klubbens hjemmeside.

Venstrebacken kommer med kjøpsopsjon i kontrakten, nå skal sesongen brukes til å overbevise Englands 4. beste klubb om at det må bli mer spill etter sesongslutt. Med kjøpsopsjon i avtalen, er det også Newcastle sitt mål.

LES: Haaland og gjengen må klare seg uten Guardiola

No posts to display