Roy Hodgson er offisielt bekreftet som Watfords nye manager på en avtale frem til slutten av sesongen, 74-åringen har erstattet Claudio Ranieri i managersetet på Vicarage Road.
Den tidligere England-landslagssjefen forlot stillingen som Crystal Palace manager i fjor sommer da han kunngjorde at han trakk seg fra fotball, men seks måneder senere er han tilbake som leder for en Premier League-klubb.
The work has already begun 👊 pic.twitter.com/3fVW84Muay
— Watford Football Club (@WatfordFC) January 25, 2022
Les: Luis Suarez gidder ikke høre på tilbud fra noen unntatt Steven Gerrard
Watford er den 17. klubben som Hodgson vil ha administrert i løpet av sin 46 år lange lederkarriere, og det ser ham også gjenforenes med Pozzo-familien, etter å ha vært ansvarlig for Udinese, en annen klubb de eier, i en kort periode i 2001.
Hodgson vil ha mangeårig assistent Ray Lewington ved sin side i Watford.
Watford har en «må-vinne-kamp» borte mot Burnley 5. februar. – Det er pr nå 2.poeng opp til trygg plass i Premier League.
Behovet for et godt resultat har blitt økt etter skuffelsen over det som viste seg å være Ranieris siste kamp med ansvar for Watford – et 3-0-tap hjemme mot Norwich City, de hopper over Hornets og kom seg ut av de tre nederste.
Les på F7: Eminem disker ut ord i vanvittig tempo