Blir ingen fortsettelse med Allardyce

0
299
Big Sam. (foto: leeds, twitter)

Da Big Sam ble hentet ut av pensjonstilværelsen for å lede Leeds i fire kamper og fortsatt overlevelse i Premier League, ble det ryktet at trenerveteranen skulle få seg noen gode titalls millioner hvis han klarte oppgaven. Det gikk nesten mot City, ble poeng mot Newcastle, burde ha blitt tre mot West Ham – og kollapset med 1-4 tap mot Tottenham i siste kamp.

Etter Championship-statusen ble klar for Leeds, fikk Allardyce spørsmålet om han ville få tilbud om å lede klubben videre. Big Sam var tydeligvis ikke helt avvisende til tanken, og sa han ikke visste.

LES: Pochettino tråkket på bremsen

Nå vet vi at Allardyce har gjort sitt og takkes for jobben på vei ut porten på Elland Park.

-Vi takker for å være modig nok til å komme inn og gjøre alt for å redde oss. Dessverre ble det ikke sånn, men Sam, Karl og Robbie gjorde alt de kunne for å løfte stemningen, det er vi alle ekstremt takknemlig for, sier Leeds-direktør Angus Kinnear til klubbens hjemmeside.

No posts to display