Erstatter Wayne Rooney med ringrev

0
1210
Takket for seg forrige uke. (foto: birmingham, x)

Vi ønsker Rooney suksess som trener, men United-legenden må dessverre innse at del to av fotballkarrieren følger sporet til kollegaene Frank Lampard og Steven Gerrard.

Femten kamper etter returen til balløya som trener var det over og ut for Rooney. United-legenden vil i lang tid fremover slite med at han tok over Birmingham på 6. plass på tabellen og forlot klubben i nedrykksgjørma på 20. plass. Birmingham henter nå inn det motsatte av Rooney som trener.

LES: Jordan Henderson skjønner han har tabbet seg skikkelig ut

Tony Mowbray er riktignok en legende hos Middlesbrough som spiller, men ikke i nærheten av posisjonen Rooney spilte seg til på balløya for Manchester United og det engelske landslaget. 38-åringen Rooney har minimalt med trenererfaring, 60-åringen Mowbray har siden 2004 ledet syv ulike engelske og skotske klubber.

På mandag ble Mowbray klappet inn som redningsmann hos Tom Brady og gjengen.

-Han er høyt respektert i fotballen og bringer en stor porsjon erfaring fra Championship, sier Birmingham-direktør Gary Cook til klubbens hjemmeside.

Mowbray kommer fra Sunderland, der han fikk sparken i desember 2023 på en 9. plass på tabellen.

SPORTEN: Mbappés representanter fikk panikk da det ble meldt om done deal

Kontrakt er signert for 2,5 år, men vi har sett med Rooney hvor lite dette betyr når det butter sportslig.

No posts to display