The Athletic: Arsenal har på plass viktig forlengelse

0
404
Stein på stein. (foto: arsenal, twitter)

Mikel Arteta har bygd opp en tropp med unge spillere, ekstremt klare for å ta muligheten når de får den på kamparenaen. Denne sesongen har Arsenal jobbet intenst med å overbevise det som skal bli stammen hos the Gunners til å forlenge. Gabriel Martinelli har denne sesongen vist han har alt å gjøre i en den røde og hvite drakta, med kontraktsutløp i 2024 har det vært forhandlinger de siste månedene. Denne uken kom resultatet.

For ifølge The Athletic har Martinelli blitt enig med Arsenal om ny kontrakt til sommeren 2027. Med 7 scoringer og 2 assists i Premier League så langt i sesongen, har brasilianeren bidratt solid til klubbens suksess. Nå kommer fortsettelsen.

LES: Chelseas 10 villeste signeringer

Martinelli har vært hos Arsenal siden 2019, selv med nok av beilere som hadde åpnet døra for for den lynraske og tekniske vingen, har 21-åringen skjønt at titler kommer i Arsenal-drakta.

Vi gratulerer!

LES OGSÅ: United-legenden Dwight York i forhandlinger om trenerjobb

OPPDATERT: Bekreftelsen kom senere på fredag.

 

No posts to display