Går fra United-benken til et av verdens råeste byderbys

0
637
Say bye-bye, kids. (foto: butland, twitter)

Jack Butland har det siste halve året trent på Carrington treningsfelt sammen med David de Gea, men fikk aldri muligheten til å vise seg frem i United-drakta. Nå reiser 30-åringen nordover for å gi Joe Hart konkurranse om titlene.

Hart trives tydeligvis i den skotske lufta, denne sesongen har den tidligere landslagskeeperen stått fjellstøtt til the Treble for Celtic. Butland ble på tirsdag klappet inn som Rangers-keeper.

LES: Skal sikre seg spilleren som takket nei til Manchester United og Tottenham

-Jeg er henrykt. Klubben taler for seg selv. Uansett hvor du er, så kjenner folk til Rangers. Det er en stor mulighet, sier Butland til klubbens hjemmeside.

Rangers bekrefter en fireårskontrakt, for Butland blir det opp fra benken til United og ut til et gigantisk trøkk i Old Firm. 30-åringen har en solid bakgrunn med 161 kamper i Championship, 87 i Premier League. Vi gleder oss skikkelig til keeper-duellen mellom Butland og Hart (hvis gutta tar plassen på kamparenaen, selvfølgelig).

LES OGSÅ: Har blitt en brikke for å påvirke Harry Kane

No posts to display