James Rodriguez er ferdig i Everton

0
436
James Rodriguez

Qatar klubben Al Rayyan sikret seg den franske manager legenden Laurent Blanc som både har hatt roret for Paris Saint-Germain og Frankrike rett før jul i fjor. -Forventningene er store og pengene som følger med engasjementet er det heller ikke noe å si på.

Løftet klubbens ledelse ga Blanc var han skulle lære seg laget å kjenne og så hente inn det som trengtes for å gjøre klubben «komplett». – Nå har de hentet inn en stor signering fra Everton, James Rodriguez.

Les: «En god dag for United og Phil Jones»

Klubben vil ikke avsløre salgssum, men engelsk presse er enige med seg selv at summen er 8 millioner euro.

Al Rayyan SC presenterte onsdag Rodriguez som ny spiller. Den qatarske klubben har startet sesongen med to uavgjorte kamper og har skjønt de trenger forsterkning i angrepet. Forrige sesong endte klubben på 3. plass, med Rodriguez på plass er forventingene høye til manager Laurent Blanc.

Vi får tro nivået i Qatar passer James Rodriguez bedre enn det han viste frem for Everton i Premier League og Real Madrid i La Liga. – Låneoppholdet i Bayern München og Bundesliga gikk heller ikke strålende.

Les på Sporten: Vegard Forren fra fest på Brann stadion til en klubb langt utenfor allfarvei

No posts to display